Japanese day //16.05.2015//

24. may 2015 at 22:00 | Faith |  Faith
Začnu hned tím že jsem maloměšťák a do Prahy se příliš často nedostanu takže jen samotný fakt že se po dlouhé době podívám do velkoměsta byl pro mě dostatečně vzrušující. Náš plás byl setkat se na hlavním nádraží v Praze s Mieko-sama, zajet do Japa shopu a potom do Náprstkova muzea na Den japonské kultury. A jak to celé probíhalo si můžete přečíst v cč


Moje lepší polovička Alex ke mě dorazila už den předem a i když jsme toho moc nenaspali ráno jsme vstávali bez větších potíží jako správně natěšení maloměšťáci. Na nádraží jsme si koupili jízdenku (rovnou i spáteční) která stála skoro dvakrát tolik než nám zdělila oficiální stránka českých drah. Zatím šlo vše podle plánu a my předpokládali že si teď hodinku v klídku posedíme ve vlaku. Našli jsme si hezké místo ale po pár stanicích si k nám přisedli manželé s miminkem čímž zabránili našim často velice nevhodým konverzací a tak jsme museli být oplzlé už jenom velice potichu.
Když vlak zastavili v Uhříněvsi a stál zde podezřele dlouho nám došlo že je zjevně něco špatně. Pak nám strojvedoucí oznámil že se vyskytl problém na trati a budeme půl hodiny čekat. No a přibližně po té půl hodině nám oznámil že se bude čekat další půl hodinu, ale že vlak potom už pojede pouze do Depa Hostivař. Celé nadšené z toho že jsme uvízli v jakési prdeli jsme se proto zeptali na informacích jak odsud jezdí autobusy a k našemu štěstí jeli hned dva a navíc na ně už platila jízdenka na Pražskou MHD a tak jsme si rovnou koupili celodení a šli čekat na autobus.
První který dorazil byl narvaný k prasknutí takže jsme se ani nepokoušeli narvat dovnitř.
K našemu štěstí jel hned za pět minut další který byl naprosto prázdný a tak sme jízdu autobusem na Háje strávily výsměchem těm kteří se narvali do prvního autobusu.
Podařilo se nám tedy výtězoslavně dorazit na Háje ovšem háček byl v tom že Mïeko-sama na nás už asi hodinu čekala na hlavním nádraží a tak jsme nasedli na metro a hurá na hlavák.
S Mieko jsme se nakonec úspěšně našli a vypadala zkrátka dokonale jako vždy ^^
Potom jsme se vrátili do Metra a i přez mou menší chybu při přestupování jsme dojeli na Dejvickou (Je vážně divné když už na plánku není vyznačená jako konečná XD)
Tam jsme se rychle pozdravili s kamarádem a pak hurá do Japa. K našemu velkému zklamání už zde neprodávají Pocky ani nijak moc dalších sladkostí. Na doporučení Mieko jsem ale okusila čipsy z mořských řas a je to vážně yummy.
Takže jsme něco málo nakoupili a pak se vydali na oběd do KFC. Jelikož jsme chtěli mít celý den v asijském stylu daly jsme si jejich novinku Teriyaki a bohužel jí nemůžu doporučit. Omáčka byla vynikající a kuře samozřejmě taky (Jak jinak v KFC) ale rýže byla vyloženě hnusná.
Potom už jsme vyrazili do Náprstkova muzea. Dojeli jsme na Můstek a odtamtud jsme se snažili najít cestu. A jelikož jsme mladé, inteligentní, moderní ženy trvalo nám to jenom asi tak hodinu. (Zpátky jsme šli asi deset minut)
Když jsme konečně dorazili na místo trošičku mě zklamalo jak byl celý areál malý a vlastně tam toho nebylo nic moc co dělat. Všechny jsme si ale zamilovali Matcha zelený čaj. Mě osobně nejvíc chutnal Matcha Iced tea Mango, ale Alexis měla Matcha kokosové latté a to bylo také moc dobré.
Prošli jsme si těch pár stánků co tam bylo (a já si koupila další řasové čipsy^^), udělali jsme pár fotek a pak už jsme se jen tak bavili nebo sledovali program. Nejvíce jsme se těšili na vystoupení tanečního souboru Trn v oku který předváděl tanec zvaný Harukaze (V překladu jarní vánek) a dokonce se nám poštěstilo stát úplně vepředu takže jsem mohla celé vystoupení natočit. Bohužel video není příliš kvalitní a hlavně zvuk T__T

Potom už se k nám připojila moje sestřička Nikol a její pošahaný přítel Lukáš xD Všichni jsme společně zašli do Burger King kde jsme poseděli a také se hodně zasmáli. No a potom už jsme se všichni rozloučili a s Alexátkem jsme vyrazili domů. Spáteční cesta už naštěstí proběhla bez problémů a celý den stál rozhodně za to ^^


image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Alexis Alexis | Web | 24. may 2015 at 23:10 | React

Líbí se mi jak jsi to odvyprávěla^^ Lepší než moje

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama