Letošní Oscarové nominace...

11. january 2013 at 20:37 | Faith |  Other
.. mě pěkně namíchli. Tenhle rok si ani nejsem jistá jestli to chci sledovat.. Například Avengers jsou nominovaní pouze za vizuální efekty.. Temný rytíř povstal ostrouhal úplně a stejně tak podlemě naprosto dokonalý a strhující film Atlas Mraků. Co se filmu roku týče budu tedy rozhodně držet palce Nespoutanému Djangovi a nebo Bídníkům... no a teď posuďte sami:

Nejlepší film roku
Argo
Bídníci
Divoká stvoření jižních krajin
Láska
Lincoln
Nespoutaný Django
Pí a jeho život
Terapie láskou
Zero Dark Thirty

Nejlepší herec v hlavní roli
Bradley Cooper (Terapie láskou)
Daniel Day-Lewis (Lincoln)
Hugh Jackman (Bídníci)
Joaquin Phoenix (Mistr)
Denzel Washington (Let)

Nejlepší herečka v hlavní roli
Jessica Chastain (Zero Dark Thirty)
Jennifer Lawrence (Terapie láskou)
Emmanuelle Riva (Láska)
Quvenzhané Wallis (Divoká stvoření jižních krajin)
Naomi Watts (Nic nás nerozdělí)

Nejlepší herec ve vedlejší roli
Alan Arkin (Argo)
Robert De Niro (Terapie láskou)
Philip Seymour Hoffman (Mistr)
Tommy Lee Jones (Lincoln)
Christoph Waltz (Nespoutaný Django)

Nejlepší herečka ve vedlejší roli
Amy Adams (Mistr)
Sally Field (Lincoln)
Anne Hathaway (Bídníci)
Helen Hunt (Sessions)
Jacki Weaver (Terapie láskou)

Nejlepší režie
Michael Haneke (Láska)
Ang Lee (Pí a jeho život)
David O. Russell (Terapie láskou)
Steven Spielberg (Lincoln)
Benh Zeitlin (Divoká stvoření jižních krajin)

Nejlepší originální scénář
Až vyjde měsíc (Wes Anderson, Roman Coppola)
Láska (Michael Haneke)
Let (John Gatins)
Nespoutaný Django (Quentin Tarantino)
Zero Dark Thirty (Mark Boal)

Nejlepší adaptovaný scénář
Argo (Chris Terrio)
Divoká stvoření jižních krajin (Lucy Alibar, Benh Zeitlin)
Lincoln (Tony Kushner)
Pí a jeho život (David Magee)
Terapie láskou (David O. Russell)

Nejlepší animovaný film
Frankenweenie: Domácí mazlíček
Norman a duchové
Piráti!
Raubíř Ralf
Rebelka

Nejlepší cizojazyčný film
Kon-Tiki (Norsko)
Královská aféra (Dánsko)
Láska (Rakousko)
No (Chile)
Rebelle (Kanada)

Nejlepší kamera
Anna Karenina (Seamus McGarvey)
Lincoln (Janusz Kaminski)
Nespoutaný Django (Robert Richardson)
Pí a jeho život (Claudio Miranda)
Skyfall (Roger Deakins)

Nejlepší střih
Argo (William Goldenberg)
Lincoln (Michael Kahn)
Pí a jeho život (Tim Squyres)
Terapie láskou (Jay Cassidy, Crispin Struthers)
Zero Dark Thirty (William Goldenberg, Dylan Tichenor)

Nejlepší výprava
Anna Karenina (Sarah Greenwood, Katie Spencer)
Bídníci (Eve Stewart, Anna Lynch-Robinson)
Hobit: Neočekávaná cesta (Dan Hennah, Ra Vincent, Simon Bright)
Lincoln (Rick Carter, Jim Erickson)
Pí a jeho život (David Gropman, Anna Pinnock)

Nejlepší kostýmy
Anna Karenina (Jacqueline Durran)
Bídníci (Paco Delgado)
Lincoln (Joanna Johnston)
Sněhurka (Eiko Ishioka)
Sněhurka a lovec (Colleen Atwood)

Nejlepší Makeup
Bídníci (Lisa Westcott, Julie Dartnell)
Hitchcock (Howard Berger, Peter Montagna, Martin Samuel)
Hobit: Neočekávaná cesta (Peter King, Rick Findlater, Tami Lane)

Nejlepší hudba
Anna Karenina (Dario Marianelli)
Argo (Alexandre Desplat)
Lincoln (John Williams)
Pí a jeho život (Mychael Danna)
Skyfall (Thomas Newman)

Nejlepší píseň
Bídníci ("Suddenly") (Alain Boublil, Claude-Michel Schönberg, Herbert Kretzmer)
Chasing Ice ("Before My Time") (J. Ralph)
Méďa ("Everybody Needs a Best Friend") (Walter Murphy, Seth MacFarlane)
Pí a jeho život ("Pi's Lullaby") (Mychael Danna, Bombay Jayshree)
Skyfall ("Skyfall") (Adele, Paul Epworth)

Nejlepší mix zvuku
Argo (John T. Reitz, Gregg Rudloff, José Antonio García)
Bídníci (Andy Nelson, Mark Paterson, Simon Hayes)
Lincoln (Andy Nelson, Gary Rydstrom, Ron Judkins)
Pí a jeho život (Ron Bartlett, Doug Hemphill, Drew Kunin)
Skyfall (Scott Millan, Greg P. Russell, Stuart Wilson)

Nejlepší střih zvuku
Argo (Erik Aadahl, Ethan Van der Ryn)
Nespoutaný Django (Wylie Stateman)
Pí a jeho život (Eugene Gearty, Philip Stockton)
Skyfall (Per Hallberg, Karen M. Baker)
Zero Dark Thirty (Paul N.J. Ottosson)

Nejlepší vizuální efekty
Avengers (Janek Sirrs, Jeff White, Guy Williams, Daniel Sudick)
Hobit: Neočekávaná cesta (Joe Letteri, Eric Saindon, David Clayton, R. Christopher White)
Pí a jeho život (Bill Westenhofer, Guillaume Rocheron, Erik De Boer, Donald Elliott)
Prometheus (Richard Stammers, Trevor Wood, Charley Henley, Martin Hill)
Sněhurka a lovec (Cedric Nicolas-Troyan, Phil Brennan, Neil Corbould, Michael Dawson)

Nejlepší celovečerní dokument
5 Broken Cameras (Emad Burnat, Guy Davidi)
The Gatekeepers (Dror Moreh)
How to Survive a Plague (David France)
The Invisible War (Kirby Dick)
Searching for Sugar Man (Malik Bendjelloul)

Nejlepší krátkometrážní dokument
Inocente (Sean Fine, Andrea Nix)
Kings Point (Sari Gilman)
Mondays at Racine (Cynthia Wade)
Open Heart (Kief Davidson)
Redemption (Jon Alpert, Matthew O'Neill)

Nejlepší krátkometrážní animovaný film
Adam and Dog (Minkyu Lee)
Fresh Guacamole (PES)
Head Over Heels (Timothy Reckart)
Paperman (John Kahrs)
The Simpsons: The Longest Daycare (David Silverman)

Nejlepší krátkometrážní hraný film
Asad (Bryan Buckley)
Buzkashi Boys (Sam French)
Curfew (Shawn Christensen)
Dood van een Schaduw (Tom Van Avermaet)
Henry (Yan England)
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Kathelin Kathelin | Web | 11. january 2013 at 21:23 | React

Práve som čítala na csfd, že sú nejaký sklamaní z nominácií, a mňa jediné mrzí, že tam nie je viac Avengers :/ ale zas za niektoré filmy som veľmi rada :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement